Kalendarium Chill Weekend 2023

Chill Weekend

3 – 5 luty

Chill Weekend

10 – 12 marca

 Kobiecy Chill Weekend

16 – 19 marca

Kobiecy Chill Weekend

25 – 28 maja

Długi Chill Weekend

7 – 11 czerwca

Chill Week nad morzem

18 – 24 czerwca

Chill Week na morzem

25 czerwca – 1 lipca

Chill Week nad morzem

2 – 8 lipca

Chill Week nad morzem

27 sierpnia – 2 września

Chill Weekend

28  września – 1 października

Kobiecy Chill Weekend

19 -22  października

Chill Weekend

2 – 5 listopada

Chill Weekend

1 – 3  grudnia

Wyjazdy z jogą i pilates 


Chill wyjazdy z jogą i pilates to czas regeneracji, odmładzania i radości, które płyną z ponownego zjednoczenia ciała i umysłu.

Chill Weekend  & Chill Week


Nasze wyjazdy z jogą i pilates nazwaliśmy Chill Weekend ( weekendowe ) oraz Chill Week ( tygodniowe ) ponieważ nadrzędną ich ideą jest doświadczenie siebie i swojego ciała w aurze odprężenia.
W trakcie naszych spotkań dążymy do przywrócenia świadomości w ciele. Stres, napięcia mięśniowe i brak czasu na odpoczynek w znacznym stopniu kształtują nasz dzień codzienny.

Dlatego program Chill’u został tak zaplanowany aby – poprzez praktykę zgodnie z filozofią body&mind – móc doświadczać siebie w różnych formach ruchu,
pracy z oddechem oraz medytacji, i tym samym stworzyć sobie możliwość wejścia na poziom, w którym umysł i ciało mówią jednym głosem.

Pogłębianie świadomości w ciele orzeźwia, przywraca witalność i harmonię. Czujemy się stabilni i wypoczęci, a zredukowane napięcia odsłaniają przestrzeń, w której mogą pojawić się nowe możliwości.
Wszystko to dzieje się w zaprzyjaźnionych miejscach, które sprzyjają tego typu pracy. Cisza natury oraz pyszne lokalne jedzenie dopełniają całości.


Karolina Kucharczyk - właściciel Jogalates studio

Karolina Kucharczyk 


Cała moja wieloletnia praktyka pracy z ciałem ma swoje odzwierciedlenie w Chill’ach.

To tu – jako grupa – możemy razem wejść w przestrzeń, którą nazywam świadomością ciała. Jest to przestrzeń absolutnie neutralna, pozbawiona mistycyzmu ale jednocześnie ukazuje swoją magię, która wynika z pracy nad połączeniami ciała i umysłu, i oferuje niezwykłe efekty tejże pracy. Efekty te często są impulsem do zmian, jak w świadomości tak i w życiu, co zawsze mnie bardzo cieszy i daje ogromną satysfakcję z dzielenia się odkryciami. W fascynacji świadomym ruchem joga i pilates to punkty wyjścia do podróży przez meandry naszej cielesności, dzięki temu wychodzimy od tego co znane w kierunku tego co nieznane.

Więcej info o mnie można przeczytać tutaj
Na co dzień można ze mną ćwiczyć w jogalates studio
oraz  na platformie do ćwiczeń online jogalates.tv


Zabierz ze sobą matę, spakuj zaledwie kilka ubrań
i po prostu przyjedź na chill weekend
reszta sama się ułoży

Chill program i nie tylko


 

 

 

JOGA


Od dawien dawna stosowana dla poprawy zdrowia psychicznego jak i fizycznego.Elementem jogi jest świadoma praca z oddechem oraz medytacja, to dzięki nim praktyka tak pozytywnie wpływa na nasze ciało i umysł. Podczas wyjazdów poznasz podstawy jogi i zrozumiesz możliwości swojego organizmu, co ułatwi ci dalszą praktykę.

 

PILATES


Rozbudza świadomość centrum, wzmacnia mięśnie głębokie i daje poczucie integralności każdej części ciała. Podczas ćwiczeń wykorzystywany jest mały sprzęt do pilatesu: rollery, piłki, taśmy, ringi. Dzięki pilates wzmocnisz najczęściej osłabione mięśnie posturalane, które utrzymują kręgosłup w najlepszej kondycji.

 

JOGA POWIĘZIOWA


To praktyka ciała i umysłu, w której akcent przekładamy na powięź, intuicyjny, naturalny ruch oraz odprężenie ciała. Na tych zajęciach mięśnie rozciągamy bezwysiłkowo – poprzez rozluźnienie. Brzmi nienaturalnie?
A tak naprawdę jest to najbardziej naturalna forma ruchu, dzięki której pozbędziemy się wszelkich napięć.

 

RELAKS


Regeneracja jest naturalnym sposobem powrotu do równowagi, co oznacza, że funkcja chill jest równie istotna dla naszego układu nerwowego
jak jego gotowość na odbieranie stresorów.

 

NATURA


Odpoczynek, natura, relaks, świadomy ruch i dopieszczanie siebie to brama dla odpuszczenia, kreatywności i spontaniczności. Jeśli więc korzystasz z opcji chill, łatwiej współgrasz ze światem.

 

CHILL FOOD


Zbalansowane i zdrowe posiłki pozytywnie wpłyną na Twoją motywację do ćwiczeń. „Jesteś tym, co jesz” – to powiedzenie jest bardzo prawdziwe. Odżywianie odgrywa istotną rolę i ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale również samopoczucie. Dlatego podczas naszych wyjazdów serwowana jest dieta wegetariańska lub wegańska. Wyjazdy są  no – alco.

 

MASAŻ


LOMI LOMI NUI jest masażem o prastarej tradycji. Jego ojczyzną są Hawaje. W dawnych czasach masaż wykonywali Kahuni – starożytni strażnicy wiedzy tajemnej i systemu uzdrawiania. Połączony z wykonywanym wokół kamiennego stołu tańcem Hula rytuał ten był wejściem na nową drogę życia. Lomi oznacza dosłownie uzdrowić poprzez nacisk, pocieranie. Nui oznacza jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy, ważny.

 

MEDYTACJA i ODDECH


 Naturalny oddech pozwala żyć w pełni. Oddech to brama do siebie. Każda sesja jest połączona z naturalnym oddechem, który jest jak paliwo w samochodzie. Jeśli nie uzupełnimy baku silnik zatrze się. Tak samo jest z naszym ciałem i oddechem. Dzięki medytacji  wyciszysz umysł

Wrażenia po Chill’ach 


Naturalnie. Gdybym miała tylko jednym słowem opisać wyjazdy z Jogalates, to użyłabym właśnie tego słowa. A gdybym mogła powiedzieć więcej, to dodałabym: swobodnie, ciepło, zabawnie, z klasą i wyczuciem. Wielka w tym zasługa Karoliny, która prowadzi większość zajęć. Jej niewątpliwy urok osobisty, miękka barwa głosu i język, którym się posługuje, buduje poczucia bezpieczeństwa i atmosferę pełnego zaufania.
Czuć w tym ducha, ale nie natrętną duchowość. Jest fachowo, ale przede wszystkim na luzie. Bez zadęcia, za to z bardzo przyjemnym poczuciem humoru, które ja akurat bardzo sobie cenię.
Do domu wróciłam z nową energią i głową pełną nowych myśli, na które w życiu codziennym nie miałabym szans, uskrzydlona spotkaniem tak różnych kobiet, umocniona w przekonaniu, że fajnie i warto dbać o siebie i relacje.

Bożena

Chciałam się podzielić wrażeniami z Chill Weekendu w Oczyszczalni
Miejsce magiczne , bardzo sprzyjające spotkaniom , ktore maja na celu prace nad ciałem i umysłem
Niecałe 50 km od Wwy a czułam się jak na „głębokich„ Mazurach . Wspaniala wegetarianska kuchni, przemiła obsługa, magiczne pokoje, cudowna przyroda a przede wszystkim praktyka z Karoliną. Poczulismy się, po okresie 3 miesięcznej izolacji, radośni i pełni energii . Całości dopełnił koncert mis kryształowych, dla niektórych nowe, duze doswiadczenie
Wspaniały weekend.

Dorota

Pobyt 4 dniowy w Ojrzanowie był dla mnie szczególny. Może dlatego, że w szczególnym momencie mojej wędrówki życiowej, w szczególnym miejscu jakim jest Zagroda, ze szczególną Karoliną i szczególnym doborem ćwiczeń.
W pewien sposób ponownie uwierzyłam w siebie, po dobrych paru latach raczej niechęci jeżdżenia na grupowe wyjazdy. Tutaj nie czułam obecności ponad 20 dziewczyn, nawet na treningach. Co szczególnie dla mnie cenne: bardzo indywidualne podejście Karoliny do każdego, zarówno w sensie uprawiania jogalates jak też takiej ludzkiej uważności, Sposób tłumaczenia ćwiczeń był dla mnie bardzo jasny, pomimo, że nie zawsze widziałam Karolinę ze swojej maty i nie mam dużej świadomości ciała. Doceniam również lekkość, poczucie takiej sprawczości, którą Karolina wydaje się mieć sama jak i umiejętność przekazania jej ćwiczącym. I uśmiech i lekkość i poczucie humoru.
I po raz pierwszy po saunie weszłam cała do zimnego stawu zarówno po południu jak i następnego dnia w ciemną noc. Brr.... zimno okrutnie, ale jestem z siebie dumna.
Doskonałe masaże też z przemiłą Agatą i Ireną. I wspaniałe (za wspaniałe:) jedzenie. No i też jestem dumna, że zawsze zjadałam mniej racuchów i bułeczek ze śliwkami niż Karolina:)
Dziękuję za wyjazd, już zapisałam się na następny.

Joanna

Kochana... bardzo dziękuję za spotkanie z Twoją aurą, wiedzą i ruchem...w tym miejscu i w tym czasie... Spędziłam wiele cudnych wakacji z rodziną, ale od 26 lat nie odpoczywałam tak, jak w minionym tygodniu....Zostaję z przemyśleniami na temat tego, co odkryłam w ciele i umyśle...

Agnieszka

Dziękuję za piękny czas w Ojrzanowie. Ćwiczę już kilka lat i często wyjeżdżam z różnymi grupami. Twój Chill Weekend w Ojrzanowie to magia. Nie doświadczyłam tego nigdy wcześniej. Dziękuję.

Ania

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za ten tydzień. Twoje warsztaty bardzo mi się podobały. Doceniam, że starałaś się wyjaśniać, na czym polega każda pozycja, zwracałaś uwagę na każdą osobę i podchodziłaś do nas indywidualnie. Każda z nas czuła się zaopiekowana. Dziękuję też za atmosferę, którą tworzyłaś, poczucie humoru i takt.
Z wielką przyjemnością skorzystam z kolejnego wyjazdu.

Ania

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za ten tydzień. Twoje warsztaty bardzo mi się podobały. Doceniam, że starałaś się wyjaśniać, na czym polega każda pozycja, zwracałaś uwagę na każdą osobę i podchodziłaś do nas indywidualnie. Każda z nas czuła się zaopiekowana. Dziękuję też za atmosferę, którą tworzyłaś, poczucie humoru i takt.
Z wielką przyjemnością skorzystam z kolejnego wyjazdu.

Elżbieta

Jest takie powiedzenie (w mojej wegetariańskiej interpretacji): Daj człowiekowi marchewki a nakarmisz go na dzień. Naucz go uprawiać ziemie, daj mu wiedzę o potrzebach jego organizmu i znaczeniu poszczególnych składników pokarmowych, a dasz mu szanse na dobre odżywianie przez cale - zdrowe - życie.
W mojej podróży do siebie odkryłam Studio Jogalates i Karolinę. I właśnie dzięki Karolinie pewnego dnia znalazłam się w niezwykłym miejscu, z innego czasu i innego świata. Chill Weekend w Zagrodzie Ojrzanów, to nie tylko wyjazd na relaks i jogę. To przeniesienie do świata, zagubionego gdzieś w pędzie codzienności i do spotkania z CZŁOWIEKIEM.
Począwszy od spotkania ze sobą na każdym ważnym poziomie. Zarówno tym subtelnym, w przestrzeniach swojej uważności, wrażliwości, duchowości, słuchając klangoru żurawi, charakterystycznego dudnienia dudka, wpatrując się w poranne mgły nad stawem, obserwując swobodnie pasące się konie, owce, kury, gęsi... słowem stykając się z prawdziwym życiem w czystej formie. I zanurzając się w nieśpiesznym czasie relaksu, by odkrywać swoją szczerą odpowiedź na taką prawdę o życiu.
To też spotkanie siebie na poziomie swojej fizyczności. Nie gimnastyka, nie znane i powtarzane od lat, często już bez refleksji asany i ćwiczenia. Tutaj spotkałam z pełną świadomością, zrozumieniem i... miłością, każdy swój mięsień, każdy staw, no i oczywiście swoją powięź, ten nasz bandaż na życie (oby bandaż, a nie filc:). I ta podróż przez ciało fizyczne wspierana była jeszcze fantastycznym, zdrowym i jakże kuszącym jedzeniem! Kolejne cudowne doświadczenie.
I jest także poziom spotkania z drugim człowiekiem i odczucie, że wszyscy są tu na właściwym miejscu. Jesteśmy różni, jednak potrzeby i głębokie pragnienie, by dobrze żyć jest takie samo. Wszyscy chcemy nauczyć się zadbać o siebie na każdym poziomie, po to by móc spotkać się z drugim człowiekiem w otwartości i bezwarunkowej miłości.
I to właśnie oferuje Karolina, poprzez swój Chill Weekend. Daje wiedzę o potrzebach naszego fizycznego ciała i znaczeniu poszczególnych "składników", dając tym samym szansę na dobre wykorzystanie go przez cale - zdrowe - życie. A zanurzenie w ciszy, spotkanie samej istoty życia i wykorzystanie oferowanej szansy - to już zadanie dla każdego z nas indywidualnie.

Dorota

Karolino jeszcze raz ogromnie dziękuję za wspaniale spędzony czas. Wnosisz tak wspaniałą energię i dzielisz się nią tak szczerze - to czysta przyjemność obcować z innymi w ten sposób.

Ola

To był naprawdę piękny czas. Czas harmonii , pracy z ciałem , prawdziwy chill , gdzie nic nie musisz, nie wyciskasz, nie przekraczasz głównie słuchasz i uczysz się swego ciała. Po tych paru dniach czujesz balans i wdzięczność a Twoje ciało mówi: łoł , jestem o 10 lat młodsze? i kręci zalotnie bioderkami .To wszystko w sielskich klimatach ,z pysznym jedzeniem, z kotem leniwie przeciągającym się na parapecie z prawdziwymi kurkami ,pilnowanymi przez koguta –szeryfa, końmi pasącymi się nad stawami .Mam wrażenie ,że wróciłam do szczęśliwego dzieciństwa. Dodatkowy bonus to możliwość poznania wspaniałych kobiet, czas wzajemnych inspiracji. Ogromna w tym oczywiście Twoja rola. To co robisz , jak to robisz , miejsce w którym to robisz jest bardzo harmonijne i pięknie wibruje . To była wielka przyjemność.
Dziękuję , do zobaczenia:)

Mirka

Od dawna zmagam się z wieloma kontuzjami. Gabinety lekarskie i rehabilitacyjne to właściwie mój drugi dom. Po pierwszym wyjeździe z Karoliną byłam w szoku jak bardzo zajęcia z Nią i czas spędzony wg Jej pomysłu służy mojemu ciału i przyspiesza rekonwalescencje. Teraz nie mogę doczekać się każdego kolejnego wyjazdu😊 Z resztą ten czas na wyjazdach jest balsamem zarówno dla ciała jak i dla duszy. Z całego serca polecam każdemu kto czuje się przeciążony pracą i mnogością codziennych obowiązków, a chciałby o siebie w dobry sposob zadbać.

Natalia

Chill wspomnienia


Joga i pilates w zagrodzie ojrzanow
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
ojrzanów joga i pilates wakacje
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates
Jogalates