Nasz zespół

W Jogalates studio spotkasz profesjonalnych nauczycieli z pasją i wieloletnią praktyką.

Karolina Kucharczyk Jogalates studio

Karolina Kucharczyk


Pilates  / Joga / Joga Powięziowa / Jogalates /  Mięśnie Dna Miednicy /  Barre

 

Dyplomowana nauczycielka metody Pilates, Astanga Vinyasa Yoga, Yin Yoga oraz Barre. Swoją praktykę rozpoczęła w 2004 roku. Od tego czasu jest w ciągłym procesie dokształcania się i odkrywania nowych wymiarów w ciele. Karolina uczy grupy od 2009 roku i jest zapaloną, życiową uczennicą wielu praktyk ruchowych, w tym: metoda Feldenkraisa, Lowena, Aleksandra, Gyrokinesis®️ oraz Integracja Strukturalna Rolfing®. Styl nauczania Karoliny jest interaktywną mieszanką uważnego ustawienia ciała, płynnego ruchu i świadomości oddechu. Dzięki zrozumieniu i zainteresowaniu zarówno energetyką subtelnego ciała, jak i anatomią fizyczną, zajęcia Karoliny skupiają się na zachęcaniu do osobistej eksploracji pozycji, w celu stworzenia przestrzeni wewnętrznej. Zachęca do ciekawości w indywidualnej praktyce. Jest propagatorką świadomej pracy z ciałem. Korzysta z koncepcji taśm anatomicznych w ruchu autorstwa Tomasa Myersa oraz kładzie spory nacisk w planowaniu treningu na rolę powięzi w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Przez ostatnie lata bada terapeutyczny wpływ uwalniania powięziowego w przypadku choroby Alzhaimera, depresji oraz demencji. Dopełnieniem w jej nauczaniu jest szwajcarska koncepcja metody BeBo® (trening mięśni dna miednicy). Zwraca szczególną uwagę na kobiety po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Karolina jest współpomysłodawczynią świadomej gimnastyki dla kobiet Pilates orgazmiczny® oraz założycielką JOGALATES studio w Warszawie. Jej zajęcia odzwierciedlają jej miłość do nauki, a także miłość do nauczania. W ciągu roku przeprowadza około 650 lekcji z grupami w Warszawie oraz podczas wyjazdów i każda sesja jest inna i odkrywcza. W każdej jej sesji celem jest dzielenie się wiedzą, którą zebrała, oferowanie opcji, aby zajęcia były przyjemne dla wszystkich i zachęcanie uczniów do kontynuowania praktyki w swoim własnym tempie z szacunkiem do własnych ograniczeń. Karolina z wykształcenia jest pedagogiem waldorfskim oraz projektantem ubioru, zdolności te świetnie potrafi użyć w pracy w grupie i zabawnie przekazać wiedzę na temat ruchu. Jej dodatkową pasją jest konstrukcja odzieży. Jest właścicielką marki odzieżowej BACTtoFRONT . Jej porównanie pracy z ciałem do tkania swojego gorsetu mięśniowego, znają wszyscy, którzy choć raz doświadczyli jej sposobu prowadzenia zajęć.

Dominika Ornat prowadzi zajęcia w Jogalates studio

Dominika Ornat


Joga Iyengara / Joga Hormonalna

 

Dla Dominiki joga to pasja, którą pragnie  dzielić z innymi. Cieszy ją każda zmiana i poprawa samopoczucia wśród ćwiczących.  Praktykuję jogę  od 2003 roku. Dyplom instruktora zajęć ruchowych z zakresu hatha jogi i relaksacji otrzymała w 2015 r. na wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa. W Joga Sztuka Życia ukończyła kurs „Zdrowe Społeczeństwo w zakresie profilaktyki zdrowia poprzez jogę”.  Dodatkowo studiowała jogę w szkole Open Mind pod okiem Agaty Biernat. Jest psychodietetykiem.  Prowadzi indywidualną oraz grupową terapię diety i zmiany nawyków żywieniowych. Jako trener nordic walking prowadzi kursy, gdzie ruch na świeżym powietrzu łącz z elementami jogi.

 

„Joga nauczyła mnie cierpliwości i rozumienia swojego ciała oraz jego możliwości. I właśnie cierpliwość wpajam każdej osobie, która staje ze mną na macie. Jeśli w praktyce jogi, starczy Tobie cierpliwości, efekty przyjdą same. Prowadzę zajęcia jogi dla każdego, jogi dla kręgosłupa, a także dla grup zawodowych: stomatologów, fryzjerów. Proponuję praktykę jogi osobom ze schorzeniami (rzs, depresją)”. 

Joga z Ewelina-Lewandowska w Jogalates studio

Ewelina Lewandowska


Joga Iyengara / Joga Klasyczna 

 

Od 15 lat joginka. Na jogę trafiła z powodów bólu kręgosłupa, który zniknął i nie wrócił właśnie dzięki jodze.
Przez lata uczyła się u wielu nauczycieli z Polski i zagranicy, głównie w nurcie jogi Iyengara, który ceni ze względu na możliwość modyfikacji ćwiczeń
bez względu na poziom zaawansowania uczestnikówi za dbałość o ich bezpieczeństwo w asanch.
Na jej zajęciach możecie spodziewać się dokładnych instrukcji, korzystania z pomocy do jogi i stopniowego przechodzeniaod łatwiejszych do trudniejszych pozycji.
Obecnie w trakcie studiów podyplomowych z jogi i relaksacji na warszawskim AWF.
Poza jogą prowadzi firmę Ekowymiar, która szkoli w zakresie ekologii, zero waste, zdrowia i welbeingu.
Zawodowo zajmuje się też strategią marketingową w jednym z największych telekomów w Polsce.

Magda Sapryk Joga Jogalates Studio Warszawa Wawer

Magda Sapryk


Joga Iyengara / Joga Klasyczna

 

Magda jogę według BKS Iyengara praktykuje od 6 lat.  Zaczynała ćwiczyć pod okiem Agnieszki Dołengiewicz, uczyła się od Piotra Kunstlera i Tomka Pyrzewicza. Ukończyła kurs „Joga w profilaktyce zdrowia” w szkole Joga Sztuka Życia Justyny Wojciechowskiej. Jest absolwentką studiów podyplomowych „Relaksacja i joga“ na wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa. Magda oddaje swoje serce pracując w Fundacji Chaphur. Jest mamą siedemnastoletniej Amelii.  Praktykuje buddyzm tybetański od 12 lat.

 

„Za wszystko, co joga wniosła do mojego życia, czuję w sercu wielką wdzięczność i głęboki szacunek wobec tej metody, wobec nauczycieli, wobec mądrości ciała. Joga jest wszechstronną metodą pracy z ciałem i umysłem. Posiada niezwykłe bogactwo technik oraz głęboką mądrość i doświadczenie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak, by służyć ludziom w zmieniających się okolicznościach życia. Dzięki jodze możemy uczyć się swojego ciała, jego prawdziwych potrzeb, przeżyć, niekiedy głęboko zapisanych doświadczeń. Ciało w naszej kulturze poddawane jest ogromnej presji, często niezadowoleniu czy wymuszaniu zmian w jego wyglądzie. Ciało jednak to nasz najdoskonalszy dom. Miejsce, w którym najlepiej byłoby czuć się „u siebie”. Joga buduje ten niezwykle pozytywny i bezpośredni związek z ciałem i oddechem, z doświadczeniami, uczuciami, wartkim strumieniem myśli. Joga przynosi wolność. Wolność, która wynika z przestrzeni, jaką odnajdujesz w ciele, w umyśle, w swoich reakcjach, w swoich wyborach. Można powiedzieć, że często zaczynamy ćwiczyć jogę w „kurnej chacie”, aż pewnego dnia odkrywamy, że żyjemy w pałacu. Pałacu Swego Serca. Jest dla mnie wielką radością bycie w tej podróży oraz towarzyszenie w niej innym. Podróży do dobrostanu, do wygody w ciele, przestronności umysłu, łaskawości serca.


Zapraszam Cię serdecznie na matę”.

Jogalates

Marta Wieniewska


Joga Iyengara / Joga Klasyczna 

 

Joga pojawiła się w jej życiu 12 lat temu i ….została do dziś. Jest moją pasją, która krok po kroku stała się również moim drugim zawodem.
Ogrom korzyści jakie niesie ze sobą systematyczna praktyka,  obserwacja tego, w jaki sposób wpływa na jakość naszego życia, a przede wszystkim na uważność,
której w tych szalonych czasach tak bardzo nam brakuje, są dla mnie największą motywacją do codziennego rozwijania maty.
Jestem absolwentką studiów podyplomowych „Relaksacja i joga“ na wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa. Prowadzę zajęcia w duchu akceptacji ciała, niekrzywdzenia go oraz respektowania własnych możliwości
i ograniczeń.  Każde zajęcia staram się dobierać do indywidualnych potrzeb grupy. Zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo moich uczniów, jak również na poprawność wykonywanych przez nich asan.
Zawsze dbam o ich komfort oraz zadowolenie z praktyki, a pojawiający się uśmiech na ich twarzach po zakończonej sesji, jest dla mnie największą nagrodą.
Na co dzień łączę rolę menadżera w międzynarodowej korporacji, nauczycielki jogi, mamy dwóch córek, żony.

 

„Joga pomaga być bardziej świadomą w każdej z tych ról
Zapraszam Cię do wspólnej praktyki.  Namaste!”

Jogalates

Magda Jagiełło


Joga Vinyasa

 

Absolwentka Wydziału Antropologii Kultury na UW, zawodowo od lat związana z mediami.
Praktykę jogi rozpoczęła 14 lat temu, w metodzie BKS Iyengara. Jednak to dynamiczne style, tajkie jak  Ashtanga i  Vinyasa ugrunowały ją jako joginkę i nauczycielkę. Kocha je za płynność, doskonałe połączenie ruchu z oddechem i zrównoważenie siły i elastyczności w ciele. W zajęciach Magdy może wziąć udział każdy niezależnie od stopnia zaawansowania w jodze. Możesz być praktykującą joginką / joginem, a może po raz pierwszy w życiu będziesz miał/ miała okazję stanąć na macie. Warunkiem udziału w zajęciach jest dobry ogólny stan zdrowia, brak kontuzji.

 

Jogalates

Monika Malinowska


Joga Vinyasa 

 

Monika pierwszy raz stanęła na macie w  2007 roku i rozkochała się od razu. Od tego czasu systematycznie praktykuje jogę metodą  Iyengara, Vinyasę oraz Astanga Jogę.  Jej nauczycielką i mentorem jest Beata Kaźmierczak, dzięki której Monika przez lata budowała swój warsztat. Dodatkowo Monika od wielu lat praktykuje regularnie Mysore.  Joga przewróciła jej życie do góry nogami za co Monika jest bardzo wdzięczna. W swojej pracy jest bardzo uważna na ludzi, z którymi pracuje.

 

„Pamiętajcie – Zawsze w kierunku słońca”

Jogalates

Olga Sabak


Zdrowy Kręgosłup

 

Olga jest dyplomowanym trenerem personalnym i fizjoterapeutką. Z pasji i hobby uczyniła sposób na życie. Po kilkudziesięciu szkoleniach i kursach główny nacisk w swojej pracy postawiła na zdrowy ruch. Jest pasjonatką ludzkiego ciała pod względem anatomicznym, jak również w kontekście ruchu i jego zaburzeń. To, że w codziennych czynnościach pojawia się ból i dyskomfort zazwyczaj jest skutkiem nieprawidłowych wzorców ruchowych, zapamiętanych i stosowanych bez świadomości, jakie szkody takie działanie niesie. Olga kładzie duży nacisk na leczenie ruchem, ten jest nam potrzebny do życia i niezależnie od wieku i stanu zdrowia powinien być wdrażany i kontynuowany, aby jak najdłużej zachować sprawność. Zajęcia, które prowadzi zawierają w sobie elementy mobilizacji, wzmacniania, rozciągania, współpracy całego organizmu. Olga zawsze powtarza, że nasze ciało jest naszym domem, o który należy dbać równie pieczołowicie jak o rzeczy materialne, które nas otaczają, bo o ile te, możemy kupić nowe, o tyle nasze ciało musi nam służyć do końca życia.

Zajęcia Pilates z Natalią Galas w Jogalates studio

Natalia Galas


Pilates, Joga

 

Z zamiłowania do ludzi i aktywności fizycznej od 10 lat prowadzę zajęcia w stylu body&mind (joga, pilates, zdrowy kręgosłup). Praktykuję i uczę jogi według metody B.K.S. Iyengara, pracuję również ze stylem Vinyasa joga, by zsynchronizować ruch z oddechem oraz wykorzystać je w praktyce klasycznego pilatesu. Jogę oraz pilates cenię za budowanie świadomości ciała oraz możliwości dostosowania stopnia trudności zajęć do umiejętności uczestników. Ćwicząc ze mną skupisz się na poprawnej postawie ciała – co przełoży się na aktywności dnia codziennego, ale także – dasz odpocząć zmęczonej głowie. 

Fascynuje mnie i inspiruje styl życia Francuzek, które w praktyce jogi i pilatesu stawiają na troskę o siebie oraz sprawianie sobie przyjemności. W wolnym czasie podróżuję. Stale pogłębiam swoją wiedzę na kursach, szkoleniach i warsztatach

Zajęcia Pilates z Kamilą Wasilewską w Jogalates studio

Kamila Wasilewska


Pilates

 

Kamila ukończyła szkolenie Matwork Pilates Instructor w Open Mind Pilates School oraz kurs instruktorski w BB Pilates School. Doświadczenie w pracy z ciałem zyskiwała przede wszystkim poprzez ćwiczenia taneczne – przez wiele lat doskonaliła umiejętności w różnych grupach, specjalizujących się w stylach jazzowym, modern i współczesnym, Pilates traktując jako formę wspomagającą trening taneczny. Obecnie jest już absolwentką kierunku taniec ze specjalnością pedagogika tańca. Cały czas rozwija się, praktykując różne formy ruchowe. Praca z ciałem – zarówno budowanie własnej świadomości, jak wspomaganie tego procesu u innych osób – fascynuje ją, a metodę Pilatesa uważa za jedną z najskuteczniejszych do osiągnięcia tych celów, a jednocześnie najzdrowszych dla całego organizmu.