sesja yin yogi

Yin Yoga – sesja wieczorna

16 luty

godz. 16.30 – 18:00


ZAPISZ SIĘ

Cena:

40 zł

godz.16.30 – 18:00

Prowadzące:

Karolina Kucharczyk

YIN YOGA – JOGA POWIĘZIOWA – PRZEPIS NA MŁODOŚĆ

Nazywana „akupunkturą bez igieł”.
Nowoczesna forma jogi, która narodziła się w latach 70-tych XX wieku, której założenie wyraża się w słowach:
„Naszym celem w życiu nie jest bycie doskonałym, naszym celem jest bycie jednością”

WIECZORNA SESJA REGENERACYJNA
Ta sesja dedykowana jest redukcji napięć w ciele i umyśle. Praktyka Yin zachęci cię do udania się w podróż wewnętrzną, aby odkryć, na czym polega „poddanie się i uwolnienie” w jodze.
W yin jodze jest czas… dużo czasu: czas na zgłębianie doznań, czas na naukę odpowiedniej głębokości w każdej pozycji, czas na rozwijanie nawyków poruszania się, zauważania i podejmowania właściwych decyzji. To jeden z powodów, dla których yin joga jest tak korzystna; masz czas, aby poznać swoje ciało, czego potrzebuje i czego nie potrzebuje. Yin joga bada krawędzie, gdzie powstaje opór. Opór ten może być fizyczny, ale istnieją także inne aspekty, o których należy pamiętać – emocjonalne i psychologiczne również należy zauważyć i docenić.
Na poziomie fizycznym yin joga dotyka nasze najgłębsze warstwy: tkanki łączne, w tym powięź, więzadła, stawy, chrząstki i kości. Wszystkie tkanki potrzebują ćwiczeń, aby odzyskać i utrzymać optymalne zdrowie, a te głębsze tkanki nie są wyjątkiem.

WPŁYW YIN YOGI NA CIAŁO
▫️zwiększa mobilność i zakres ruchu w stawach, przez skupienie na pracy z tkanką łączną
▫️jako uzupełnienie praktyki dynamicznej gwarantuje zachowanie równowagi pomiędzy siłą i elastycznością oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo stawów
▫️poszerza zakres wykonywanych ruchów
▫️buduje harmonię ciała, umysłu i serca
▫️poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych
▫️stymuluje system immunologiczny
▫️równoważy energetycznie
▫️stymuluje odbudowę kości
▫️wytwarza wewnętrzne ciepło
▫️na poziomie energetycznym oddziaływuje na meridiany, oczyszcza je i odblokowuje
▫️wycisza umysł, yin yoga to medytacja w ruchu
▫️zmniejsza poziom stresu
▫️relaksuje umysł

POWIĘŹ
to tkanka łączna, która przebiega przez całe nasze ciało. Tworzy ścięgna, więzadła i ponad 30 procent naszych mięśni. Jest „materiałem”, który nadaje naszemu ciału kształt, trzyma go w ryzach i gdyby nie ona, nasze ciało przypominałoby zapadniętą galaretkę. Czym słabsza powięź tym mniej jędrne jest nasze ciało, mamy mniejsze zakresy ruchu, odczuwamy więcej dyskomfortu i mamy gorsze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest zadbanie o jej, jak najlepszą kondycję. Każdy wysiłek fizyczny usprawnia powięzi, natomiast yin jogę odróżnia to, że podczas praktyki chcemy zredukować napięcie mięśni do minimum i pracując z długim, spokojnym oddechem unikać sprzeciwu ze strony ciała oraz psychiki do pogłębiania zakresów ruchu. Taki wysiłek jest niezwykle terapeutyczny i skutecznie potrafi pobudzić ciało do rekonwalescencji oraz wywołać procesy regeneracyjne w organizmie.

PROWADZĄCA
Karolina Kucharczyk certyfikowany nauczyciel vinyasa yogi, yin yogi, pilates, terapii powięzi poprzez ruch

REZERWACJA MIEJSCA NA SESJI YIN YOGI
Zgłoś swój udział w recepcji studia lub drogą mailową studio@jogalates.pl
Ilość miejsc ograniczona!

CENA
90 minutowa sesja 40 zł / płatność z góry gotówką lub kartą

Ubierz się wygodnie, najlepiej na „cebulkę”. Ćwiczymy w skarpetkach. Sesja zawiera w sobie medytację oraz relaksację podczas której ciało się wychładza. Bluza wskazana.

Po sesji zapraszamy na ciepłą herbatę YOGI TEA.