lato 2024

Chill Week nad morzem
wyjazd z jogą i pilates

 

 

Chill Week to czas regeneracji, odpoczynku, odmładzania i radości, która płynie z głębokiego połączenia ciała i umysłu. To wyjątkowe doświadczenie, które przynosi odpuszczenie, kreację i otwartość na życie. Podczas naszych tygodniowych wyjazdów z jogą i pilates nad Bałtykiem, każdy dzień jest zaprojektowany tak, abyś mógł doświadczyć siebie poprzez różnorodny ruch z nurtu body & mind. Tydzień spędzony nad morzem ma niezwykłą moc głębokiej regeneracji nawet najbardziej zmęczonego ciała. Szeleszczące fale, świeże powietrze i spokój przybrzeżnej natury wspierają odnowę na wszystkich poziomach – fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Chill Week to nie tylko szereg zajęć jogi i pilates, to również czas na kontemplację, spokój i wyciszenie w otoczeniu pięknej polskiej natury.
Medytacja oraz praca z oddechem są elementem wszystkich sesji, tak by połączenie umysł – ciało mogło Cię zaskoczyć i odsłonić przed Tobą nowe oblicze. 

“Zabierz ze sobą matę, spakuj zaledwie kilka ubrań
i po prostu przyjedź na chill weekend,
reszta sama się ułoży”

Karolina KucharczykZapraszam serdecznie

Wakacje nad polskim morzem, aż 4 terminy do wyboru

16 – 22 czerwca

1 TURNUS

23 – 29 czerwca 

2 TURNUS

30 czerwca – 6 lipca

3 TURNUS

25  sierpnia – 3 września / 10 dni 

4 TURNUS

Chill Okoliczności

Karwieńskie Błota II to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża. W sezonie letnim w niczym nie przypomina nadmorskich miejscowości tak bardzo znanych z tłumów oraz stoisk z mydłem i powidłem.
Jego wychillowany klimat fantastycznie rezonuje z ideą naszych wyjazdów. Wieś usytuowana jest w malowniczym miejscu, na samym skraju Rezerwatu Przyrody Widowo, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Ogromne połacie łąk, ścieżki leśne oraz przepiękne plaże to cechy charakterystyczne tej przestrzeni.

Chill Body

Podczas sesji jogi skupimy się na szczegółach budowania asany/pozycji. Będziesz mieć czas na zrozumienie podstaw do dalszej praktyki jogi i Jogalates. Pilates da Tobie siłę i uczucie integralności każdej części ciała. Ta inteligentna gimnastyka niesamowicie rozbudza świadomość  rdzenia ciała.  Podczas ćwiczeń wykorzystywany jest mały sprzęt do pilates: rolery, piłki, taśmy, ringi oraz łuki do pilates. Jogalates  to połączenie jogi i pilates w płynną całość. Ta sesja doda Tobie energii oraz radości płynącej z doświadczania   jedności oddechu i ruchu. Kiedy ciało będzie już zmęczone pomoże w tym wieczorna sesja jogi powięziowej pozwalająca zregenerować ciało i zrelaksować umysł. Po tej sesji zaśniesz jak dziecko, a obudzisz się jak skowronek. Medytacja i swobodny oddech  jest elementem każdej sesji.  

Chill miejsce

Od kilku lat Chill Week`i odbywają się w zaprzyjaźnionym ośrodku Margo, który oddalony jest od plaży zaledwie 1 km.
15 minutowy spacer na plażę, pośród łąk i lasów jest równie miły co sam pobyt na plaży. Sam ośrodek w tradycyjnej zabudowie muru pruskiego to kompleks 3 budynków, w których prócz 2,3 i 4 osobowych apartamentów znajduje się także 110 metrowa sala do ćwiczeń oraz kompleks SPA ( basen kryty, sauna fińska i gabinet masażu ). Każdy pokój wyposażony jest w własną lodówkę.

Chill Food

Podczas naszego pobytu będzie serwowana nam dieta wegetariańska. Kuchnia ośrodka słynie z różnorodności w diecie vege, każdy wegetarianin i nie tylko odnajdzie dla siebie coś smacznego. W ciągu dnia przewidziane są 2 posiłki: obfite śniadanie z możliwością przygotowania sobie smakołyków na plażę, oraz obiadokolacji z deserem. Dla chętnych jest możliwość podania zupy około 12.00. Kawa oraz herbata i inne napoje są dostępne przez cały dzień.

Cała moja wieloletnia praktyka pracy z ciałem ma swoje odzwierciedlenie w Chill’ach.

 

To tu – jako grupa – możemy razem wejść w przestrzeń, którą nazywam świadomością ciała.
Jest to przestrzeń absolutnie neutralna, pozbawiona mistycyzmu ale jednocześnie ukazuje swoją magię,
która wynika z pracy nad połączeniami ciała i umysłu, i oferuje niezwykłe efekty tejże pracy.
Efekty te często są impulsem do zmian, jak w świadomości tak i w życiu, co
zawsze mnie bardzo cieszy i daje ogromną satysfakcję z dzielenia się odkryciami.
W fascynacji świadomym ruchem joga i pilates to punkty wyjścia do podróży
przez meandry naszej cielesności,
dzięki temu wychodzimy od tego co znane w kierunku tego co nieznane.

Karolina Kucharczyk 

Jogalates

Karolina Kucharczyk

JOGA /  PILATES / JOGALATES

Chill Prowadząca 


Dyplomowana nauczycielka metody Pilates, Astanga Vinyasa Yoga, Yin Yoga oraz Barre. Swoją praktykę rozpoczęła w 2004 roku. Od tego czasu jest w ciągłym procesie dokształcania się i odkrywania nowych wymiarów w ciele. Uczy od 2009 roku i jest zapaloną, życiową uczennicą wielu praktyk ruchowych, w tym: metoda Feldenkraisa, Lowena, Aleksandra, Gyrokinesis®️ oraz Integracja Strukturalna Rolfing®. Styl nauczania Karoliny jest interaktywną mieszanką uważnego ustawienia ciała, płynnego ruchu i świadomości oddechu. Dzięki zrozumieniu i zainteresowaniu zarówno energetyką subtelnego ciała, jak i anatomią fizyczną, zajęcia Karoliny skupiają się na zachęcaniu do osobistej eksploracji pozycji, w celu stworzenia przestrzeni wewnętrznej. Zachęca do ciekawości w indywidualnej praktyce. Jest propagatorką świadomej pracy z ciałem. Korzysta z koncepcji taśm anatomicznych w ruchu autorstwa Tomasa Myersa oraz kładzie spory nacisk w planowaniu treningu na rolę powięzi w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Przez ostatnie lata bada terapeutyczny wpływ uwalniania powięziowego w przypadku choroby Alzhaimera, depresji oraz demencji. Dopełnieniem w jej nauczaniu jest szwajcarska koncepcja metody BeBo® (trening mięśni dna miednicy). Zwraca szczególną uwagę na kobiety po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Karolina jest współpomysłodawczynią świadomej gimnastyki dla kobiet Pilates orgazmiczny® oraz założycielką JOGALATES studio w Warszawie. Jej zajęcia odzwierciedlają jej miłość do nauki, a także miłość do nauczania. W ciągu roku przeprowadza około 650 lekcji z grupami w Warszawie oraz podczas wyjazdów i każda sesja jest inna i odkrywcza. W każdej jej sesji celem jest dzielenie się wiedzą, którą zebrała, oferowanie opcji, aby zajęcia były przyjemne dla wszystkich i zachęcanie uczniów do kontynuowania praktyki w swoim własnym tempie z szacunkiem do własnych ograniczeń. Karolina z wykształcenia jest pedagogiem waldorfskim oraz projektantem ubioru, zdolności te świetnie potrafi użyć w pracy w grupie i zabawnie przekazać wiedzę na temat ruchu. Jej dodatkową pasją jest konstrukcja odzieży. Jest właścicielką marki odzieżowej BACTtoFRONT . Jej porównanie pracy z ciałem do tkania swojego gorsetu mięśniowego, znają wszyscy, którzy choć raz doświadczyli jej sposobu prowadzenia zajęć.

Jogalates

Chill Program

  •  info wkrótce 
Jogalates
Rezerwacja 

 

  • Napisz do nas na studio@jogalates.pl
Jogalates
Cena 

 

  • info wkrótce

Wypełniając formularz dajesz  nam znać, że Twoje myśli krążą wokół chill’u