7 – 13 lipca 2024

Chill Week – Joga i Pilates na Mazurach,
Lipowy Dom

 

Z radością zapraszamy na nasz wyjątkowy Chill Week w sercu Mazur, w urokliwym Lipowym Domu. Po przerwie powracamy do tego idyllicznego miejsca, gdzie natura i cisza tworzą idealne warunki do głębokiej regeneracji i odnalezienia wewnętrznego spokoju. Lipowy Dom, otoczony malowniczymi jeziorami i mazurskimi lasami, to przestrzeń, gdzie każdy element – od ciepłego salonu z kominkiem, przez przestronny taras z widokiem na jezioro, po pomost i spokojne zakątki do spędzania czasu – sprzyja odnowie duszy i ciała. Nasze tygodniowe warsztaty z jogą i pilates odbywają się w zgodzie z rytmem natury, pozwalając na pełne zanurzenie w praktyce body & mind.
Zapraszamy Cię do doświadczania różnorodnych form ruchu i relaksu, które w Lipowym Domu nabierają wyjątkowej głębi.

“Zabierz ze sobą matę, spakuj zaledwie kilka ubrań
i po prostu przyjedź na chill weekend,
reszta sama się ułoży”

Karolina KucharczykZapraszam serdecznie

Chill Okoliczności

O Lipowym domu można powiedzieć, że to takie marzenie każdego z nas. Lipowy dom ukryty między wałem mazurskiej moreny czołowej a jeziorem Majcz Wielki, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Piskiej. Wyjątkowość tego miejsca wynika nie tylko z położenia, bezpośredniego dostępu do krystalicznie czystego jeziora, natury wdzierającej się nieomalże przez okna do środka, ale przede wszystkim magii jaką roztacza właścicielka Lipowego Domu, Agnieszka. Spokój tego miejsca udziela się chwilę po przekroczeniu bramy i pozostaje we wspomnieniach na długo.

Chill miejsce

 Lipowy Dom jest położony nad samym jeziorem. Tu zasmakujesz błogiej ciszy i piękna mazurskiego pejzażu. Dostępne pokoje 2 os oraz 3 os z własną łazienką lub wspólną. Do dyspozycji gości jest salon z kominkiem, taras z widokiem na jezioro, pomost, łódź oraz rowery. Ćwiczyć będziemy na 65 metrowej sali z drewnianą podłogą.
Więcej informacji o ośrodku znajdziecie tutaj: www.lipowydom.pl

Chill Body

Podczas sesji jogi skupimy się na szczegółach budowania asany/pozycji. Będziesz mieć czas na zrozumienie podstaw do dalszej praktyki jogi i Jogalates. Pilates da Tobie siłę i uczucie integralności każdej części ciała. Ta inteligentna gimnastyka niesamowicie rozbudza świadomość  rdzenia ciała.  Podczas ćwiczeń wykorzystywany jest mały sprzęt do pilates: rolery, piłki, taśmy, ringi oraz łuki do pilates. Jogalates  to połączenie jogi i pilates w płynną całość. Ta sesja doda Tobie energii oraz radości płynącej z doświadczania   jedności oddechu i ruchu. Kiedy ciało będzie już zmęczone pomoże w tym wieczorna sesja jogi powięziowej pozwalająca zregenerować ciało i zrelaksować umysł. Po tej sesji zaśniesz jak dziecko, a obudzisz się jak skowronek. Medytacja i swobodny oddech  jest elementem każdej sesji.  

Chill Food

Kuchnia Lipowego Domu słynie z własnych przetworów, z bio warzyw uprawianych w skrzyniach na terenie ośrodka. Pyszne, wegetariańskie jedzenie !
W ciągu dnia przewidziane są 3 posiłki.  Kawa oraz herbata i inne napoje są dostępne przez cały dzień.

Cała moja wieloletnia praktyka pracy z ciałem ma swoje odzwierciedlenie w Chill’ach.

 

To tu – jako grupa – możemy razem wejść w przestrzeń, którą nazywam świadomością ciała.
Jest to przestrzeń absolutnie neutralna, pozbawiona mistycyzmu ale jednocześnie ukazuje swoją magię,
która wynika z pracy nad połączeniami ciała i umysłu, i oferuje niezwykłe efekty tejże pracy.
Efekty te często są impulsem do zmian, jak w świadomości tak i w życiu, co
zawsze mnie bardzo cieszy i daje ogromną satysfakcję z dzielenia się odkryciami.
W fascynacji świadomym ruchem joga i pilates to punkty wyjścia do podróży
przez meandry naszej cielesności,
dzięki temu wychodzimy od tego co znane w kierunku tego co nieznane.

Karolina Kucharczyk 

Odkryj spokój i harmonię
poprzez świadomą pracę z ciałem
w trakcie Chill Week’u
w Lipowym Domu na Mazurach

Jogalates

Karolina Kucharczyk

JOGA /  PILATES / JOGALATES

Chill Prowadząca 


Dyplomowana nauczycielka metody Pilates, Astanga Vinyasa Yoga, Yin Yoga oraz Barre. Swoją praktykę rozpoczęła w 2004 roku. Od tego czasu jest w ciągłym procesie dokształcania się i odkrywania nowych wymiarów w ciele. Uczy od 2009 roku i jest zapaloną, życiową uczennicą wielu praktyk ruchowych, w tym: metoda Feldenkraisa, Lowena, Aleksandra, Gyrokinesis®️ oraz Integracja Strukturalna Rolfing®. Styl nauczania Karoliny jest interaktywną mieszanką uważnego ustawienia ciała, płynnego ruchu i świadomości oddechu. Dzięki zrozumieniu i zainteresowaniu zarówno energetyką subtelnego ciała, jak i anatomią fizyczną, zajęcia Karoliny skupiają się na zachęcaniu do osobistej eksploracji pozycji, w celu stworzenia przestrzeni wewnętrznej. Zachęca do ciekawości w indywidualnej praktyce. Jest propagatorką świadomej pracy z ciałem. Korzysta z koncepcji taśm anatomicznych w ruchu autorstwa Tomasa Myersa oraz kładzie spory nacisk w planowaniu treningu na rolę powięzi w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Przez ostatnie lata bada terapeutyczny wpływ uwalniania powięziowego w przypadku choroby Alzhaimera, depresji oraz demencji. Dopełnieniem w jej nauczaniu jest szwajcarska koncepcja metody BeBo® (trening mięśni dna miednicy). Zwraca szczególną uwagę na kobiety po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Karolina jest współpomysłodawczynią świadomej gimnastyki dla kobiet Pilates orgazmiczny® oraz założycielką JOGALATES studio w Warszawie. Jej zajęcia odzwierciedlają jej miłość do nauki, a także miłość do nauczania. W ciągu roku przeprowadza około 650 lekcji z grupami w Warszawie oraz podczas wyjazdów i każda sesja jest inna i odkrywcza. W każdej jej sesji celem jest dzielenie się wiedzą, którą zebrała, oferowanie opcji, aby zajęcia były przyjemne dla wszystkich i zachęcanie uczniów do kontynuowania praktyki w swoim własnym tempie z szacunkiem do własnych ograniczeń. Karolina z wykształcenia jest pedagogiem waldorfskim oraz projektantem ubioru, zdolności te świetnie potrafi użyć w pracy w grupie i zabawnie przekazać wiedzę na temat ruchu. Jej dodatkową pasją jest konstrukcja odzieży. Jest właścicielką marki odzieżowej BACTtoFRONT . Jej porównanie pracy z ciałem do tkania swojego gorsetu mięśniowego, znają wszyscy, którzy choć raz doświadczyli jej sposobu prowadzenia zajęć.

Jogalates

Chill Program

 • info wkrótce
Jogalates
Rezerwacja 

 

 • Napisz do nas na studio@jogalates.pl  Wypełniając formularz dajesz  nam znać, że Twoje myśli krążą wokół chill’u 

  Jogalates
  Cena 

   

  • miejsce w pokoju 2 osobowym  2550 zł  / os
  • miejsce w pokoju 3 osobowym 2470 zł  / osoba
  • miejsce w pokoju jednoosobowym  3800 zł / osoba 

  Rabaty

  • dla osoby, która była na minionych wyjazdach 50 zł
  • dla osoby, która była na więcej niż 8 wyjazdach 70 zł
  • dla osoby, która zgłosi  3 i < osób 100 zł 

  ( rabaty nie sumują się ) 

  Cena zawiera

  • nocleg z wyżywieniem
  • 3 sesje dziennie joga + pilates

  Grupa będzie liczyć około 17 – 18 osób.