Obecna w ciele


warsztaty rozwojowe dla kobiet z użyciem technik tańca terapeutycznego

Być może doświadczasz czasem takich dni, kiedy w pośpiechu, biegnąc od zadania do zadania „zapominasz”, że w ogóle masz ciało. Posłusznie przenosi Cię ono z miejsca w miejsce, dźwiga, sięga, nadąża… i tylko od czasu do czasu boleśnie zaprotestuje. Z reguły to nasze ciała słuchają nas, spełniając większość z naszych oczekiwań. Co by się jednak wydarzyło, gdyby odwrócić kierunek komunikacji? A gdyby – nie czekając na kryzys – dostrzec sygnały płynące z ciała? Wsłuchać się w jego szepty?  

Chciałabym zaprosić Cię na warsztaty rozwojowe, które będą okazją do odnowienia kontaktu z własnym ciałem w jego naturalnym ruchu. Podczas zajęć ruch i taniec terapeutyczny posłuży nam do ożywienia wszystkich partii ciała, nawet tych, które na co dzień pozostają milczące. Będzie to sposobność byś przyjrzała się temu, co jest Twoje – komfortowe, instynktowne, do czego ciało Cię samo zaprasza, ale również przestrzeń na odkrycie nowych jakości, kierunków i kształtów. Na eksperymentowanie z ruchem rzadziej odwiedzanym, może zapomnianym, a wciąż potrzebnym. Ciało, nie zmuszone do powielania schematów czy realizacji poleceń, ma szansę stać się Twoim oparciem, bezpiecznym domem, zaś ruch – ekspresją najbardziej autentycznej Ciebie. 

Podczas warsztatów będziemy korzystać z technik DMT (terapii tańcem i ruchem) budując świadomość ciała stopniowo, m. in. poprzez pracę z oddechem i kontakt z podłożem. 

 

Jogalates
PROWADZĄCA
Beata Kubalska
Psychoterapeutka Tańcem i Ruchem
Jogalates
NIEDZIELA
23 października
godzina 11.00 – 13.00 

Jogalates
CENA
100 zł

Na warsztacie możesz spodziewać się:

  • poszerzenia świadomości ciała, rozbudzenia uważności wobec jego sygnałów
  • uwolnienia zablokowanej energii i umożliwienia jej swobodnego przepływu,
  •  czerpania zabawy i przyjemności z ruchu, powrotu do własnej kreatywności,
  • doświadczenia akceptacji i ugruntowania,
  • odkrycia nowych wzorców ruchowych, a  tym samym także nowych sposobów „bycie w świecie”.

Warsztat jest adresowany do wszystkich chętnych, dorosłych kobiet. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w tańcu czy innych formach treningu, by wziąć udział w warsztatach i móc doświadczać świadomego ruchu.  Sugerowany strój to taki, w którym jest Ci wygodnie i przyjemnie, a który Cię nie ogranicza.

Zgłoś swój udział poprzez formularz kontaktowy