Warsztaty Miesnie dna miednicy Jogalates studio

Kobiece sprawy –
potencjał mięśni dna miednicy

2 lutego

godz. 10.30 – 13:00


ZAPISZ SIĘ

Cena:

120 zł

godz.10.30 – 13:00

Prowadzące:

Karolina Kucharczyk

WARSZTAT DLA KOBIET – POTENCJAŁ W MIEDNICY
Trening Mięśni Dna Miednicy

🤲Dzięki świadomości dna miednicy, oddychaniu i pracy mięśni brzucha możesz skorygować swoją postawę ciała i zmienić sposób w jaki wykonujesz różne czynności.
Właściwe wzmocnienie i stabilizacja dna miednicy pomaga stworzyć prawidłowy fundament każdego ruchu w ciele. Miednica to centrum dowodzenia Twojego ciała, a mięśnie dna miednicy odpowiadają za postawę ciała i za prostą sylwetkę,
ale nie tylko.
🤲W miednicy tkwi największa moc kobiety. Niestety wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z potencjału swojej cielesności. Odpowiadają za to nabudowane przez lata stereotypy oraz kultura.

🤲Podczas tych warsztatów zlokalizujemy, zmiękczymy, rozciągniemy, wzmocnimy i rozćwiczymy różne grupy mięśni dna miednicy, omówimy, czym jest (i nie jest) mula bandha. Dowiesz się jak wykorzystać dno miednicy w asanie i w ćwiczeniach pilates.
Warsztat rozpoczniemy od anatomii i teorii a następnie przejdziemy do subtelnych ruchów empirycznych, aby obudzić Twoje zrozumienie tego często ignorowanego obszaru.

🤲NA WARSZTACIE DOWIESZ SIĘ
▫️jak wygląda Twoje centrum mocy
▫️jak wzmocnić najważniejsze mięśnie w twoim ciele
▫️poprzez świadomość swojego dna miednicy nauczysz się trzymać prostą sylwetkę
▫️jak prawidłowo oddychać świadomie używając przepony miednicznej oraz głównej
▫️poprzez praktyczne ćwiczenia nauczysz się mądrze wrócić do formy po porodzie naturalnym lub cesarskim cięciu
▫️jaki jest aspekt emocjonalny kobiecego dna miednicy

🤲Brak świadomości na temat dna miednicy może prowadzić do osłabienia mięśni, które wpływają na zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego, układu moczowego, reprodukcyjnego i trawiennego. Może przyczyniać się do takich problemów, jak ból pleców, niestabilność mięśni biodrowych i bioder. Może wpływać na każdego, od kulturystów, matek po starzenie się. Jeśli masz ciało, masz dno miednicy. Profilaktyka może mieć znaczenie w utrzymywaniu siły tych mięśni.

🤲PROWADZĄCA
Karolina Kucharczyk – dyplomowana nauczycielka metody Pilates, Astanga, Vinyasa oraz Yin Yogi. Swoją praktykę rozpoczęła w 2004 roku. Od tego czasu jest w ciągłym procesie dokształcania się i odkrywania nowych wymiarów w ciele. Uczy od 2009 roku i jest zapaloną życiową uczennicą wielu praktyk ruchowych, w tym: metoda Feldenkraisa, Lowena, Aleksandra, Yin joga, czy trening barre.
Styl nauczania Karoliny jest interaktywną mieszanką uważnego ustawienia, płynnego ruchu i świadomości oddechu. Dzięki zrozumieniu i zainteresowaniu zarówno energetyką subtelnego ciała, jak i anatomią fizyczną, zajęcia Karoliny skupiają się na zachęcaniu do osobistej eksploracji pozycji w celu stworzenia przestrzeni wewnętrznej. Zachęca do ciekawości w indywidualnej praktyce.
Jest propagatorką świadomej pracy z ciałem. Korzysta z koncepcji taśm anatomicznych w ruchu autorstwa Tomasa Myersa oraz kładzie spory nacisk w planowaniu treningu na rolę powięzi w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Dopełnieniem jest warsztatu jest koncepcja szwajcarskiej metody BeBo® (trening mięśni dna miednicy). Zwraca szczególną uwagę na kobiety po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Karolina jest współpomysłodawczynią świadomej gimnastyki dla kobiet Pilates orgazmiczny® oraz założycielką Jogalates studio w Warszawie.
Jej zajęcia odzwierciedlają jej miłość do nauki, a także miłość do nauczania. W ciągu roku przeprowadza około 650 lekcji z grupami w Warszawie oraz podczas wyjazdów i każda sesja jest inna i odkrywcza. W każdej klasie, której uczy, jej celem jest dzielenie się wiedzą, którą zebrała , oferowanie opcji, aby zajęcia były przyjemne dla wszystkich i zachęcanie uczniów do kontynuowania praktyki w swoim własnym tempie z szacunkiem do własnych ograniczeń.
Karolina z wykształcenia jest pedagogiem oraz projektantem ubioru, zdolności te świetnie potrafi użyć w pracy w grupie i zabawnie przekazać wiedzę na temat ruchu. Jej dodatkową pasją jest konstrukcja odzieży. Jest właścicielką marki odzieżowej BACTtoFRONT . Jej porównanie pracy z ciałem z tkaniem swojego gorsetu mięśniowego, znają wszyscy, którzy choć raz doświadczyli jej sposobu prowadzenia zajęć.

🤲KOSZT
120 zł / 2,5 godziny

🤲REZERWACJA MIEJSCA NA WARSZTACIE
Zgłoś swój udział w recepcji studia lub drogą mailową studio@jogalates.pl
Wpłata zaliczki w wysokości 50 zł na konto podane w mailu zwrotnym gwarantuje miejsce na warsztacie.

Ilość miejsc ograniczona!

💛Zapraszamy serdecznie