Jogalates

OM Pilates Matwork Instructor

25 – 26 stycznia

Jogalates studio


ZAPISZ SIĘ

 

Cena:

cena za całość szkolenia od 3100zł ze zniżką
szczegóły w opisie

Czas trwania: 2 dni

REJESTRACJA NA CAŁY CYKL OM PILATES MATWORK INSTRUCTOR

OM Pilates Matwork Instructor – rejestracja na całe szkolenie – 15% zniżki

Niezależnie od tego czy jesteś instruktorem zajęć grupowych, jogi, trenerem personalnym, czy terapeutą innych form pracy z ciałem, OM PILATES MATWORK jest szkoleniem, stanowiącym pierwszy i kluczowy etap w poznawaniu tajników tej techniki. Pilates jest techniką, która gwarantuje świadome i bezpieczne prowadzenie ćwiczeń i jest też wskazana dla tych osób, które chcą kontynuować edukację w OM Therapy School.

Podczas tego szkolenia utrwalisz wiadomości oraz poczujesz w praktyce wiedzę zdobytą podczas e-learningu. Poznasz praktycznie wszystkie 34 ćwiczeń Josefa Pilatesa oraz metodykę ich nauczania w kontekście najnowocześniejszej wiedzy fizjoterapeutycznej wraz z dogłębną analizą anatomiczną i biomechaniczną oraz w ujęciu powięziowym. Poznasz różne aranżacje lekcji, zasady ich komponowania, wskazówki do realizacji, poprowadzisz fragmenty lekcji.

OM Pilates Matwork Instructor to kompleksowe szkolenie dające kwalifikacje w dziedzinie Pilates Matwork i Dyplom OM Pilates Matwork Instructor – rozpoznawalny od lat w Polsce i za granicami kraju.

Szkolenie pilates w Open MInd skupia się na praktyczym nauczaniu. Część teoretyczna jest prowadzana online ale tylko praktyka i feedback bezpośredni daje możliwość opanowania systemu ćwiczeń oraz dogłębnego zrozumienia techniki w swoim ciele oraz podczas prowadzenia zajęć w grupie.

Szkolenie Om Pilates Matwork Instruktor to system weekendowy 5 sesji średnio 1x w m-cu i pierwsza sesje online a kolejne 4 sesje stacjonarne praktyczne.

Szkolenie prowadzone jest wg standardów PMA – Pilates Method Alliance.

Powstało w oparciu o 18 letnie doświadczenie w nauczaniu techniki Pilates oraz współpracę z renomowanymi szkołami Pilates na świecie a także wieloma nauczycielami światowej sławy.

Dla kogo:

Dla instruktorów fitness, jogi, trenerów personalnych, terapeutów innych form pracy z ciałem i osób które chcą zdobyć kwalifikacje Instruktora Pilates od podstaw jak i tych osób, które już wykorzystują Pilates w swojej praktyce.

Zakres tematyczny i cel:

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności do prowadzenia grupowych sesji pilates na poziomie fundamentalnym, mix level oraz intermediate. Poznasz zasady wykorzystywania 4 spośród 6 drobnych sprzętów: band, rollery, circles, small ball, disc, body ball, dzięki czemu nie tylko urozmaicisz swoje zajęcia ale przede wszystkim precyzyjnie dobierzesz ćwiczenia podczas sesji grupowych i indywidualnych. Na szkoleniu tym zdobędziesz gruntowne podstawy, dzięki którym przejdziesz do kreatywności i indywidualizacji w zakresie stosowania techniki pilates.

Główny cel to poznanie bezpiecznych i efektywnych sposobów nauczania na wszystkich poziomach zaawansowania ze szczególnym zwróceniem uwagi na ocenę postawy i związanymi z jej nieprawidłowościami dysharmoniami mięśniowymi. Praca indywidualna z klientem metodą Pilates oraz wybranymi metodami pracy z ciałem w celu uwalniania napięć mięśniowych, uzyskania prawidłowej mobilizacji stawów, stabilizacji kompleksu lędźwiowo miednicznego, uzyskania prawidłowej liniowości ciała i jego funkcjonalności. Dzięki tej metodzie będziesz w sposób bezpieczny i kreatywny prowadzić formy prozdrowotne, których celem jest: aktywacja systemu mięśniowo-powięziowego, koncentracja na poprawne funkcjonowanie kręgosłupa, obręczy barkowej, biodrowej, kształtowaniu prawidłowych wzorców ruchowych przy świadomym angażowaniu mięśni środka i właściwym oddechu.

W programie szkolenia:

Teoria: 1 sesja online

1 sesja e-learning, musi być rozpoczęta w terminie podanym w kalendarzu szkoleń, minimum 3 tygodnie przed sesja praktyczną. Wymagana jest znajomość anatomii. Można uzyskać odpłatnie link do wersji on-line anatomii i biomechaniki OMST rejestrując się tutaj.

Uwaga: na spokojne ukończenie wersji on-line potrzebne jest minimum 20 godzin. Rejestracje na szkolenie przyjmujemy najpóźniej na 3 tygodnie przed sesja praktyczna OM Pilates Matwork.

Praktyka: 4 sesje- łącznie 8 dni

Metodyka nauczania oraz umiejętności prowadzenia sesji: Matwork Basic, Intermediate, lekcji ze sprzętem i sesji indywidualnych. Masterclassy, praktyka własna w prowadzeniu różnych lekcji pilates matwork w grupie, warsztaty tematyczne dotyczące prowadzenia lekcji indywidualnych. Egzamin.

Wymagania:

Znajomość anatomii i fizjologii potwierdzona ukończeniem: fizjoterapii, AWF, kursu instruktora rekreacji lub ukończenie szkolenia OM ST (Szkolenie Teoretyczne w wersji stacjonarnej lub online)

Szkolenie składa się z 5 sesji tj. 4 sesji praktycznych – 8 dni praktycznych w tym Egzamin oraz 1 części e-learningowej

1 sesja teoretyczna – e-learning

2 Sesja praktyczna OM Pilates Matwork Basic & Intermediate – 2 dni

3 Sesja praktyczna OM Pilates Small Equipment – 2 dni

4 Sesja praktyczna OM Pilates Matwork Personal – 2 dni

5 Sesja praktyczna 1 dzień + Egzamin 1 dzień

Cena:

Przy rejestracji na całe szkolenie OM Pilates Matwork Instructor zniżka 15% – cena specjalna 3100 pln

Przy płatności w dwóch ratach:

1 rata przed 1 sesją e-learningową – 1650 pln

2 rata przed 4 sesją (OM Pilates Personal)- 1545 pln

Ceny zawierają koszty egzaminu.

Osoby prowadzące: Aneta Figurska, Gosia Silska, Renata Rakoczy, Katarzyna Zawadzka, Katarzyna Twardzik.

Zakończenie: Certyfikat uczestnictwa a po zdanym egzaminie Dyplom OM Pilates Matwork Instruktor i wpis na listę Dyplomowanych Instruktorów.

REJESTRACJA NA CAŁY CYKL OM PILATES MATWORK INSTRUCTOR

Kolejność sesji:
E-LEARNING 25.01.2020,
I – 7-8.03.2020,
II 28-29.03.2019,
III – 18-19.04.2020,
IV – 6-7.06.2020