trening mięśni dna miednicy

Mięśnie Dna Miednicy
cykl 4 spotkań dla kobiet

PONIEDZIAŁKI  godz. 10.00

 9, 16, 23, 30 marca

WTORKI  godz. 18.00

10, 17, 24, 31 marca

ZAPISZ SIĘ

Cena

130 zł  cykl 4 spotkań (4 h)
40 zł  pojedyncze zajęcia (1h)

Płatność z góry w recepcji studia lub na konto podane w mailu zwrotnym przy zgłoszeniu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 marca!

Obowiązuje rezerwacja miejsca.

Dzięki świadomości Twojego dna miednicy możesz odzyskać energię i grację w poruszaniu się. W połączeniu z oddechem i pracą mięśni brzucha możesz skorygować swoją postawę ciała i zmienić sposób w jaki wykonujesz różne czynności. Właściwe wzmocnienie i stabilizacja dna miednicy pomaga stworzyć prawidłowy fundament każdego ruchu w ciele. Miednica to centrum dowodzenia Twojego ciała, a mięśnie dna miednicy odpowiadają za postawę ciała i za prostą sylwetkę, ale nie tylko.

W miednicy tkwi największa moc kobiety. Niestety wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z potencjału swojej cielesności. Odpowiadają za to nabudowane przez lata stereotypy oraz kultura. Podczas tego cyklu 4 spotkań zlokalizujemy, zmiękczymy, rozciągniemy, wzmocnimy i rozćwiczymy różne grupy mięśni dna miednicy. Dowiesz się jak wykorzystać dno miednicy w asanie podczas praktyki jogi oraz w ćwiczeniach pilates. Każde spotkanie jest następstwem poprzedniego dlatego warto być na każdym.Podczas tego cyklu dowiesz się

  • jak wygląda Twoje centrum mocy miednica wraz z mięśniami dna miednicy
  • jak wzmocnić najważniejsze mięśnie w twoim ciele
  • poprzez świadomość swojego dna miednicy nauczysz się trzymać prostą sylwetkę
  • jak prawidłowo oddychać by mięśnie dna miednicy rozluźniać i uaktywniać w zależności od potrzeb
  • poprzez praktyczne ćwiczenia nauczysz się mądrze wrócić do formy po porodzie naturalnym lub cesarskim cięciu

Brak świadomości na temat dna miednicy może prowadzić do osłabienia mięśni, które wpływają na zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego, układu moczowego, reprodukcyjnego i trawiennego. Konsekwencją zbyt napiętych lub słabych mięśni dna miednicy może być ból pleców, kolan, bioder a nawet migreny.

joga na kregoslup
metoda feldenkraisa - warsztaty w Jogalates Studio

Prowadząca

KAROLINA KUCHARCZYK

Dyplomowana nauczycielka metody Pilates, Astanga, Vinyasa oraz Yin Yogi. Swoją praktykę rozpoczęła w 2004 roku. Od tego czasu jest w ciągłym procesie dokształcania się i odkrywania nowych wymiarów w ciele.

Uczy od 2009 roku i jest zapaloną życiową uczennicą wielu praktyk ruchowych, w tym: metoda Feldenkraisa, Lowena, Aleksandra, Yin joga, czy trening barre. Styl nauczania Karoliny jest interaktywną mieszanką uważnego ustawienia, płynnego ruchu i świadomości oddechu. Dzięki zrozumieniu i zainteresowaniu zarówno energetyką subtelnego ciała, jak i anatomią fizyczną, zajęcia Karoliny skupiają się na zachęcaniu do osobistej eksploracji pozycji w celu stworzenia przestrzeni wewnętrznej. Zachęca do ciekawości w indywidualnej praktyce.

Jest propagatorką świadomej pracy z ciałem. Korzysta z koncepcji taśm anatomicznych w ruchu autorstwa Tomasa Myersa oraz kładzie spory nacisk w planowaniu treningu na rolę powięzi w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Dopełnieniem jest warsztatu jest koncepcja szwajcarskiej metody BeBo® (trening mięśni dna miednicy). Zwraca szczególną uwagę na kobiety po porodzie naturalnym i po cesarskim cięciu. Karolina jest współpomysłodawczynią świadomej gimnastyki dla kobiet Pilates orgazmiczny® oraz założycielką Jogalates studio w Warszawie. Jej zajęcia odzwierciedlają jej miłość do nauki, a także miłość do nauczania. W ciągu roku przeprowadza około 650 lekcji z grupami w Warszawie oraz podczas wyjazdów i każda sesja jest inna i odkrywcza. W każdej klasie, której uczy, jej celem jest dzielenie się wiedzą, którą zebrała , oferowanie opcji, aby zajęcia były przyjemne dla wszystkich i zachęcanie uczniów do kontynuowania praktyki w swoim własnym tempie z szacunkiem do własnych ograniczeń. Karolina z wykształcenia jest pedagogiem oraz projektantem ubioru, zdolności te świetnie potrafi użyć w pracy w grupie i zabawnie przekazać wiedzę na temat ruchu.

Jej dodatkową pasją jest konstrukcja odzieży. Jest właścicielką marki odzieżowej BACTtoFRONT . Jej porównanie pracy z ciałem z tkaniem swojego gorsetu mięśniowego, znają wszyscy, którzy choć raz doświadczyli jej sposobu prowadzenia zajęć.