Jogalates

108 Powitań Słońca

1 marca

godz. 10.00 – 12:00


ZAPISZ SIĘ

Cena

35 zł /2h

1 marca, niedziela
godz.10.00 – 12:00

Prowadzący

Michał Kudzia

Wspólna praktyka 108 Powitań Słońca – zróbmy to razem!

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie.

W grupie siła!

108 powitań słońca wykonane w grupie zmotywowanych ludzi rozpowszechnia przesłanie o zdrowiu i sprawności fizycznej.
Dzięki dużej grupie ludzi znajdziesz wystarczającą zachętę, aby kontynuować 108 powitań słońca samodzielnie.

Po sesji zapraszamy na herbatę i lekką przekąskę 😉

Zaczniemy od krótkiego wprowadzenia teoretycznego. Michał poda pomocne wskazówki do bezpiecznej, ergonomicznej i przyjemnej praktyki.

Potem przejdziemy od słów do czynu. Wykonanie 108 powtórzeń zwykle zajmuje około 70-80 minut. Będą to Powitania Słońca z 10 winjasami (oddech-ruch), przy czym w Adho Mukha Śvanasana (Pies z Głową w Dół) zatrzymujemy się tylko na 1 wydech.
Ćwiczymy oczywiście na miarę swoich sił, odpoczywamy kiedy trzeba w trakcie. Na koniec – regenerująca relaksacja 🙂

================
Surya Namaskar:

Surya w sanskrycie oznacza Słońce. Namaskar, w języku hindi – powitanie, pozdrowienie, sławienie. W tradycji Indii Słońce symbolizuje światło duchowe, stan nadświadomości, Atmana czyli duszę rozumianą jako jaźń.

Powitanie Słońca stanowi sekwencję dziesięciu ruchów połączonych w jedną sekwencję (jeden cykl). Poszczególnym ruchom ciała towarzyszą zsynchronizowane z nimi fazy oddechu (vinyasa).

Cykl Powitania Słońca łączy w sobie korzyści z całej praktyki jogi. Rozwija siłę, wytrzymałość, elastyczność. Długa seria cykli poprawia również wydolność. Usprawnia układ krążenia i oddychania. Może być doskonałym narzędziem do medytacji w ruchu i do wewnętrznej przemiany.

================
Dlaczego akurat 108?

W kulturze Dalekiego Wschodu liczba 108 symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną (http://pl.wikipedia.org/wiki/108_(Azja)).

Cyfry 1, 0 i 8 reprezentują odpowiednio: jedność (albo jednostkę), pustkę (nic) i nieskończoność (wszystko).

108 ma związek z fizycznym Kosmosem: Słońcem, Księżycem i Ziemią. Odległość Słońca do Ziemi jest około 108 razy większa od średnicy Słońca. Analogiczna proporcja zachodzi przy odległości Ziemi do Księżyca.

Z punktu widzenia numerologii 108 to „dziewiątka” (1+0+8) – liczba całkowitości, wtajemniczenia, wspaniałych osiągnięć. Mówi o dojrzałości duchowej. Wskazuje na harmonię świata wynikającą z rządzącego nim prawa kosmicznego. Symbolizuje mądrość, wiedzę, zakończenie, uniwersalność, idealizm, altruizm.

 

ZAPISY
studio@jogalates.pl  lub w recepcja studia.

Ilość miejsc ograniczona!

Do zobaczenia na macie 😉